Թշնամին կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ(ՌՊԳ-7 /3 արկ/)
Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 840 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՌՊԳ-7 /3 արկ/):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС НКР подавили активность противника на передовой линии
В ночь с 31 октября на 1 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 55 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 840 выстрелов.
В северном направлении линии соприкосновения, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана применили также гранатомет РПГ-7 (3 снаряда)
«Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжив уверенно выполнять поставленную боевую задачу», – говорится в сообщении.