ԼՂՀ նախագահն ընդունել է ՀՀ ԿԳ նախարարին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանին:
Քննարկվել են կրթության և գիտության ոլորտում երկու հայկական հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետության հետ նման փոխգործակցությունը մեծապես նպաստում է Արցախում կրթության և գիտության ոլորտի զարգացմանը եւ տվյալ բնագավառում առկա խնդիրների արդյունավետ լուծմանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял главу Минобразования Армении
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра образования и науки Республики Армения Левона Мкртчяна.
Как сообщает пресс-служба президента, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских республик в сфере образования и науки.
Президент Саакян отметил, что подобное взаимодействие с Республикой Армения во многом содействует развитию сферы образования и науки в Арцахе, а также эффективному решению целого ряда проблем, существующих в данной области.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, другие должностные лица.