Արմեն Ամիրյանը ունի 5 առանձնատուն և 7 հողամաս. ՀԺ
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով է ներկայացրել իր ունեցվածքի, եկամուտների հայտարարագիրը, որի ուսումնասիրությունից պարզ է դառնում, որ նա որպես անշարժ գույք ունի 5 առանձնատուն, 7 հողամաս, 2 հասարակական նշանակության շինություն, իսկ նրան պատկանող շարժական գույքը մեկն է՝ Nissan Altima 2.5 տեսակի ավտոմեքենա, գրել է «Հայկական ժամանակը»:
Մշակույթի նախարարը 120 միլիոն դրամ էլ փոխառություն է հանձնել (որը սովորաբար ավանդի տեսքով է լինում)։
Պաշտոնը ստանալու օրվա դրությամբ Արմեն Ամիրյանն ունեցել է 12 մլն դրամ և 45 հազար ԱՄՆ դոլար։ Մինչ նախարար նշանակվելը նա եկամուտ է ստացել աշխատավարձից՝ մոտ 3 միլիոն դրամ, 526 հազար դրամ՝ վարձակալության դիմաց ստացած վճարից, իսկ մեկ այլ տարածք վարձակալությամբ հանձնելով նա ստացել է 135 հազար ԱՄՆ դոլար եկամուտ։

«Айкакан жаманак»: Имущество нового министра культуры Армении
Новоназначенный министр культуры Армении Армен Амирян представил в Комиссию по этике высокодолжностных лиц декларацию о своем имуществе и доходах.
Как пишет газета «Айкакан жаманак», его недвижимое имущество составляют 5 частных домов, 7 земельных участков, 2 строения общественного значения, а движимое - автомобиль Nissan Altima 2.5.
Министр культуры выдал ссуду на сумму в 120 млн драмов.
На момент назначения Амирян имел 12 млн драмов, 45 тыс. долларов. До назначения он получил доход в 3 млн драмов от зарплаты, 526 тыс. драмов - от выплат по аренде и еще 135 тыс. долларов США, сдав в аренду другую территорию.