Այլանդակություն է. Արամ Մանուկյանը՝ ԿԲ-ի ծախսերի մասին. «168 Ժամ»
«Ոչ միայն արդարացված չեն, այլ սա կոչվում է՝ խնջույք՝ ժանտախտի ժամին։ ԿԲ-ում ամենաբարձր աշխատավարձն են ստանում՝ մինչև մի քանի հազար  դոլար», - «168 Ժամ»-ի թղթակցին ասել է ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք արդարացվա՞ծ է, օրինակ, Կենտրոնական բանկում 37 բջջային հեռախոսների տրամադրումն ու սպասարկումը։
Ա. Մանուկյանը թվարկել է ԿԲ-ի շռայլ ծախսերի այլ օրինակներ ևս. «31 հատ ծառայողական մեքենաներ ունեն։ Ինչի՞ համար, այդքան բենզին, այդքան վառելիք, այդքան անվադողեր, տեխզննում, սպասարկում և այլն։ Այլանդակություն է սա։ 20 հազար դոլարի թերթ ու ամսագիր են գրում, ոչ մեկը չի կարող դա հիմնավորել։ Սա անամոթություն է, լկտիություն, այն նեղ վիճակում այս սուղ բյուջեի ժամանակ, այս պատերազմական վիճակում, այս սոցիալական աղքատության վիճակում, երբ 1 մլն մարդ չոր հացի խնդիր ունի, դրել են ամենաբարձր աշխատավարձներն ու ամենաբարձր կից ծառայությունները։ Քիչ է մնում իրենց ընդմիջումն ու հագուստ էլ բյուջեի հաշվին կազմակերպեն»։

«168 жам»: Арам Манукян о расходах ЦБ: Пир во время чумы
«Это не только не оправдано, но и называется пиром во время чумы. В Центробанке самые большие зарплаты – до нескольких тысяч долларов», - сказал в беседе с корреспондентом газеты «168 жам» секретарь фракции АНК Арам Манукян, отвечая на вопрос об оправданности предоставления и обслуживания 37 мобильных телефонов ЦБ Армении.
Манукян перечислил и другие расточительные расходы Центробанка: «У них 31 служебный автомобиль. К чему столько бензина, столько горючего, столько шин, техосмотра, обслуживания и т.д.? Это безобразие».
«Это бесстыдство, это неприлично, в такой сложной ситуации, при таком ограниченном бюджете, в положении войны, при такой социальной бедности, когда 1 млн людей пытаются решить вопрос питания, установили самые высокие зарплаты и самые большие услуги. Остается только свою одежду и перерывы за счет бюджета обеспечить», - отметил политик.