Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն կիրառել է նաև նռնականետ և 60 միլիմետրանոց ականանետ
Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 11:20-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ենթափողային նռնականետ (ԵՆ-25 /4 արկ/), իսկ նոյեմբերի լույս 3-ի գիշերը ժամը 02:15-ի սահմաններում` 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Ընդհանուր առմամբ նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:

ВС Азербайджана применили в зоне карабахского конфликта гранатометы и минометы
2 ноября, около 11:20 в северном направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск (Талыш) ВС Азербайджана, помимо стрелкового оружия, применили также подствольный гранатомет ГП-25 (4 снаряда), а в ночь на 3 ноября, около 02:15 – 60-миллиметровый миномет (2 снаряда). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В общей сложности в ночь с 2 на 3 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 30 раз. За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 370 выстрелов.