Արա Աբրահամյանը մտադիր է իր եղբայրներին կրկին տեղաբաշխել ՀՀԿ-ում, ԲՀԿ-ում և «Հայկական վերածնունդում». «Ժամանակ»
04/11/2016 08:52
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը մտադիր է իր եղբայրներին կրկին ներգրավել քաղաքականություն և նախկինի պես տեղաբաշխել ՀՀԿ-ում, ԲՀԿ-ում և «Հայկական վերածնունդի» վերածնված ՕԵԿ-ում, գրել է «Ժամանակ»-ը:
2003-ին Աբրահամյան եղբայրներից ավագը՝ Սերյոժա Աբրահամյանը մեծամասնական ընտրակարգով դարձավ պատգամավոր թիվ 54 ընտրատարածքից։ 2007-ին՝ արդեն 4-րդ գումարման խորհրդարանում Աբրահամյան եղբայրներից երեքն արդեն պատգամավորներ էին, Սերյոժա Աբրահամյանը պատգամավորական մանդատը ստացել էր ՕԵԿ-ից, Արմեն Աբրահամյանին մանդատ տվել էր ԲՀԿ-ն, իսկ Գագիկ Աբրահամյանը՝ հանգրվանել էր իշխող ՀՀԿ-ում։

«Жаманак»: Ара Абраамян намерен вновь вовлечь своих братьев в политику
Глава Союза армян России Ара Абраамян намерен вновь вовлечь своих братьев в политику и, как и ранее, распределить их в РПА, ППА и перерожденный в «Армянское возрождение» «Оринац еркир», пишет газета «Жаманак».
Как отмечается, старший из братьев Абраамян – Сережа Абраамян – в 2003 году был избран депутатом парламента Армении по мажоритарной системе, а в 2007 году уже трое из братьев Абраамян стали депутатами. Сережа Абрамян получил свой депутатский мандат от «Оринац еркир», Армен Абраамян – от ППА, а Гагик Абраамян – от правящей Республиканской партии.