Բակո Սահակյանն ուղերձ է հղել ՀՀԿ Կանանց խորհրդի «Հայաստան-25. աշխարհը և կանայք» թեմայով համաժողովի մասնակցիներին
05/11/2016 13:09
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 5-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀԿ Կանանց խորհրդի «Հայաստան-25. աշխարհը և կանայք» թեմայով համաժողովի մասնակիցներին:
«Համաժողովի հարգելի՛ մասնակիցներ,
Ողջունում եմ բոլորիդ և շնորհավորում այս կարևոր միջոցառման մեկնարկի կապակցությամբ:
Մեր ժողովրդի ողջ պատմության ընթացքում հայ կինը միշտ եղել է հարազատ օջախի և ընտանիքի խորհրդանիշը, ազգային ավանդույթների պահպանման, մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության կարևորագույն գրավականը: Անհնարին է պատկերացնել ժողովրդի հարատևումը, մեր հաղթանակները, սեփական ուժերի նկատմամբ հավատքն ու լավատեսությունն առանց այս արժեքների:
Այսօր էլ հայ կանայք ակտիվորեն ներգրավված են հասարակական-քաղաքական կյանքում, շոշափելի դերակատարություն ունեն պետականաշինության, հայրենիքի պաշտպանության, կրթության, դաստիարակության և պետության կենսագործունեության բոլոր ոլորտներում: Դա մեծ ձեռքբերում է, որը նաև պետության բնականոն զարգացման, քաղաքակիրթ աշխարհի մաս կազմելու անհրաժեշտ պայման է:
Քաղաքական և հասարակական ակտիվությամբ հատկապես աչքի է ընկնում ՀՀԿ Կանանց խորհուրդը, և այս միջոցառման անցկացումը դրա վառ ապացույցներից է: Համաժողովի ժամանակ քննարկվելիք թեմաները կարևոր են ու հրատապ, և ողջունելի է, որ ձեր աշխատանքներին մասնակցում են նաև Արցախի քաղաքական և հասարակական դաշտը ներկայացնող կանայք: Մաղթում եմ բոլորիդ արդյունավետ աշխատանք, հաջողություններ կյանքում և ձեր գործունեության մեջ»,-ասված է ուղերձում:

Президент НКР: Совет женщин Республиканской партии выделяется политической и общественной активностью
05/11/2016 13:17
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание участникам конференции Совета женщин Республиканской партии на тему «Армения –25: мир и женщины»
Приветствую всех вас и поздравляю с началом этого важного мероприятия!
В течение всей истории нашего народа армянская женщина неизменно была символом родного очага и семьи, важнейшим залогом сохранения национальных традиций, патриотического воспитания молодого поколения. Невозможно представить существование народа, наши победы, веру в собственные силы и оптимизм без этих ценностей.
И сегодня армянские женщины активно вовлечены в общественно-политическую жизнь, играют ощутимую роль в государственном строительстве, защите Родины, образовании, воспитании и во всех сферах жизнедеятельности государства. Это большое достижение, которое также является необходимым условием естественного развития государства и становления частью цивилизованного мира.
Политической и общественной активностью особенно выделяется Совет женщин Республиканской партии Армении, и одним из ярких доказательств тому является проведение данного мероприятия.
Темы, обсуждаемые в ходе конференции, важны и актуальны, и похвально, что в вашей работе участвуют также женщины, представляющие политическое и общественное поле Арцаха.