Գևորգ Ալթունյանը հնարավոր է նշանակվի ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ. ՀԺ
09/11/2016 09:29
Հանրային հեռուստաընկերությունում  կադրային փոփոխություններ են սկսվել։ Աշխատանքից ազատվել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության լրատվական և վերլուծական հաղորդումների տնօրեն Գևորգ Ալթունյանը։
Վերջինս առաջիկայում հնարավոր է նշանակվի պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության  պետ՝ այդ պաշտոնում փոխարինելով ՔՀԾ 1-ին դասի պետական խորհրդական Վարդան Ավետիսյանին։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
«Ավետիսյանը, հիշեցնենք, Սերժ Սարգսյանի մորաքրոջ որդին է։ Գևորգ Ալթունյանը «ՀԺ»-ի հետ զրույցում ասել է, որ դեռ վերջնական որոշում չի կայացրել պաշտպանության նախարարության հետ կապված։ Երեկ հայտնի դարձավ նաև, որ Ալթունյանի փոխարեն Հ1-ի լրատվական և վերլուծական հաղորդումների տնօրեն է դառնալու ՀՅԴ անդամ Հարություն Հարությունյանը, որը նախկինում եղել է Հանրային լրատվական ծառայության տնօրենը։ Հարություն Հարությունյանը երեկ հայտարարել է, որ արդեն իր համաձայնությունը տվել է, առաջիկայում «առաջին լրատվականը» նոր ղեկավար կունենա», -նշել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: Геворг Алтунян может возглавить управление по информации и связям с общественностью Минобороны Армении
09/11/2016 11:02
На Первом общественном телеканале Армении начались кадровые изменения. С занимаемой должности был смещен директор новостных и аналитических передач Геворг Алтунян.
Он, возможно, вскоре будет назначен начальником управления по информации и связям с общественностью Минобороны Армении, заменив на этой должности государственного советника I класса Вардана Аветисяна, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Напомним, что Аветисян – сын тети Сержа Саргсяна. Геворг Алтунян в беседе с «Айкакан жаманак» заявил, что еще не принял окончательного решения касательно Минобороны. Вчера стало также известно, что Алтуняна на должности директора новостных и аналитических передач Первого обшественного телеканала заменит член партии АРФ «Дашнакцутюн» Арутюн Арутюнян, который ранее являлся директором Общественной новостной службы. Арутюн Арутюнян вчера заявил, что уже дал свое согласие, и вскоре у «первого информационного» будет новый руководитель», - отметило издание.