Սերժ Սարգսյանը չի պատրաստվում հետ պահել Ծառուկյանին վերադառնալու մտքից. «Ժամանակ»
ՀՅԴ-ն շարունակում է հնարավոր բոլոր փաստարկներով համոզել, որպեսզի Սերժ Սարգսյանը դեմ լինի Ծառուկյանի քաղաքականություն վերադարձին։
Նրանք վստահ են, որ վերջինս ԱԺ ընտրություններում ամբողջությամբ կտանի ժողովրդի սոցիալապես անապահով և ապաքաղաքական հատվածի ձայները։
Մինչդեռ, «Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, Սերժ Սարգսյանը Արմեն Ռուստամյանի և Հրանտ Մարգարյանի հետ վերջին հանդիպմանը ասել է, որ չի պատրաստվում հետ պահել Ծառուկյանին վերադառնալու մտքից, ավելին, նրանց լծակներն էլ ավելացնում է, և իրենց մնում է միայն աշխատել ու ապահովել նվազագույն անցողիկ ձայները։

«Жаманак»: Серж Саргсян не собирается удерживать Царукяна от возвращения в политику
Газета «Жаманак» пишет, что АРФ «Дашнакцутюн» пытается всеми возможными доводами уговорить Сержа Саргсяна выступить против возвращения в политику Гагика Царукяна.
«Они уверены в том, что Царукян на парламентских выборах полностью заберет голоса социально необеспеченной и аполитичной части населения», - отмечает газета.
По сведениям издания, Серж Саргсян в ходе последней встрече с Арменом Рустамяном и Грантом Маргаряном заявил, что не собирается удерживать Царукяна от мысли о возвращении, более того, предоставит дополнительные рычаги, и им остается только работать и обеспечивать проходные голоса.