Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանում ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշանակվել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան:
«Բարի կամքի դեսպաններն աշխարհում շատ կարևոր դեր են կատարել: Տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներն ամեն ինչ ներդրել են երեխաների կողքին լինելու համար: Մենք շատ շնորհակալ ենք Հենրիխին, ով համաձայնեց աշխատել երեխաների համար: Լինելով «Մանչեսթեր Յունայթեդի» ֆուտբոլիստ` նա արդեն իսկ օգնում է»,-Ֆուտբոլի ակադեմիայում կայացած միջոցառման ժամանակ ասաց ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայը:
Հենրիխ Մխիթարյանը նշեց, որ ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի հետ իր համագործակցության հիմնական շեշտը լինելու է կրթության ոլորտը:
«Հայաստանն այն եզակի կազմակերպություններից է, որը նման կերպ երեխաների կողքին է: Ակտիվ քայլեր ենք ձեռնարկելու, որ յուրաքանչյուր երեխայի համար լավ հնարավորություններ ստեղծվեն»,-նշեց նա:

Генрих Мхитарян стал послом доброй воли ЮНИСЕФ
Футболист армянской сборной, полузащитник  «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян сегодня стал послом доброй воли ЮНИСЕФ в Армении.
Посол доброй воли ЮНИСЕФ (UNICEF Goodwill Ambassador) – почетное звание Международного чрезвычайного фонда помощи детям Организации Объединённых Наций (ЮНИСЕФ).
На торжественной церемонии, состоявшейся в Академии футбола Армении, армянский футболист заявил о готовности оказывать всяческую поддержку детям из нуждающихся семей.
«Благодарю, что столь высокое доверие. Мы добьемся гораздо больших успехов в деле защиты прав каждого ребенка, если объединим усилия», – сказал Генрих Мхитарян.
«Мое сотрудничество с ЮНИСЕФ будет охватывать сферу образования. Больно осознавать, что не у всех детей есть равные возможности для получения образования. Попытаюсь предпринять активные шаги в направлении обеспечения равных условий для всех детей», – отметил Мхитарян.