«Արսենալը» 80 մլն ֆունտ է առաջարկել Օբամեյանգի համար
Իտալացի գործակալ Վինչենցո Մորաբիտոն հայտարարել է, որ անցած ամռանը «Արսենալը» 80 մլն ֆունտ ստեռլինգ է առաջարկել դորտմունդյան «Բորուսիայի» հարձակվող Պիեռ-Էմերիկ Օբամեյանգի համար, սակայն մերժվել է, հայտնում է Sports.ru-ն:
«Որոշ ժամանակ առաջ ես զանգահարեցի Ցորկին՝ «Բորուսիայի» մարզական տնօրենին, որպեսզի «Նապոլիի» անունից խոսեմ Օբամեյանգի մասին։ Սակայն նրա «ոչ»-ը շատ կտրուկ էր։
Ես նաև իմացել եմ, որ «Արսենալը» նրա համար 90 մլն եվրո կամ 80 մլն ֆունտ ստեռլինգ է առաջարկել Օբամեյանգի տրանսֆերի համար, սակայն «Բորուսիան» նույնիսկ չի ցանկացել լսել այդ մասին»,- ասել է Մորաբիտոն:

«Арсенал» предлагал 80 млн фунтов за Обамеянга
Итальянский агент Винченцо Морабито заявил, что минувшим летом «Арсенал» предложил 80 миллионов фунтов за нападающего дортмундской «Боруссии» Пьера-Эмерика Обамеянга, но получил отказ, передает Sports.ru.
«Некоторое время назад я позвонил Цорку, спортивному директору «Боруссии», чтобы поговорить об Обамеянге от лица«Наполи». Однако их «нет» было абсолютно категоричным.
Я также узнал, что «Арсенал» предлагал 90 миллионов евро (80 миллионов фунтов) за Обамеянга, но «Боруссия» ничего не хотела об этом слышать», — сообщил Морабито.