Շփման գծում գիշերը  լարվածությունը պահպանվել է. Այս պահին համեմատաբար հանգիստ է
Նոյեմբերի 11-ի ժամը 12:15-ից սկսած ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում լարվածությունը պահպանվել է նաև նոյեմբերի լույս 12-ի գիշերվա ընթացքում:
Ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններից և գնդացիրներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 570 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Յարըմջա) և հյուսիսային (Թալիշ) ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 (13 արկ) և 82 (56 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:

Ситуация в зоне карабахского конфликта спокойная
Установившаяся накануне,11 ноября, с 12:15 по ереванскому времени, напряженность на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск сохранилась и в ночь с 11 на 12 ноября. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В целом в ночь с 11 на 12 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 85 раз. За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра, крупнокалиберных снайперских винтовок и пулеметов произвел в направлении армянских позиций около 570 выстрелов.
В северо-восточном (Ярымджа) и северном (Талыш) направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана применили также 60-и (13 снарядов) и 82-миллиметровые (56 снарядов) минометы.