Ստեփանակերտը կոչ է անում Բաքվին չգնալ իրադրության հետագա լարման
Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչությունը շարունակում է իրականացնել միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու անհաջող փորձեր, հայտարարում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
Մասնավորապես, այսօր Ադրբեջանի ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր անցած գիշեր ղարաբաղյան կողմը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր, ինչը ոչ այլ ինչ է, քան հերթական ապատեղեկատվություն:
Թեև նոյեմբերի 12-ի ցերեկը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն, այնուամենայնիվ առաջնագծի որոշ հատվածներում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը` ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ կիրառելով նաև 120 միլիմետրանոց ականանետ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հավատարիմ է մնում հակամարտ կողմերի միջև Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում ստանձնած պարտավորություններին և ադրբեջանական կողմին կոչ անում չգնալ իրադրության հետագա լարման:

Степанакерт призывает Баку не идти на дальнейшее обострение ситуации
Минобороны Нагорно-Карабахской Республики опровергло заявление Азербайджана об обстрелах с карабахской стороны.
«Официальная пропаганда противника продолжает неудачные попытки ввести международное сообщество в заблуждение. В частности, сегодня Минобороны Азербайджана распространило сообщение о том, что, якобы, карабахская сторона прошлой ночью применила 60 мм и 82 мм минометы, что является очередной дезинформацией», - говорится в заявлении.
Согласно сообщению, несмотря на то, что днем 12 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил сохранялась сравнительно спокойная ситуация, тем не менее, противник продолжал нарушать режим перемирия на отдельных участках передовой, применив в северо-восточном направлении позиций армии обороны Карабаха также 120-миллиметровый миномет.
«Министерство обороны НКР остается приверженным венским и петербургским договоренностям, достигнутым между противоборствующими сторонами, и призывает азербайджанскую сторону не идти на дальнейшее обострение ситуации», - отмечается в заявлении.