Ադրբեջանական զինուժը 60 միլիմետրանոց ականանետ և ձեռքի հակատանկային նռնականետ է կիրառել
Նոյեմբերի 12-ի լույս 13-ի գիշերը հակառակորդը ՊԲ հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (17 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (9 արկ):
Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 530 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է:

Армия обороны НКР подавила наступательную активность ВС Азербайджана
В ночь с 12 на 13 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 60 раз.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, по армянским позициям было произведено свыше 530 выстрелов.
ВС Азербайджана применили в северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения 60 мм минометы и гранатометы РПГ.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны Нагорного Карабаха ответных действий наступательная активность противника была подавлена.