Գիշերը հայ դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդն արձակել է շուրջ 1100 կրակոց
Նոյեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 85 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի վրա ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 (15 արկ) և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (5 արկ), ձեռքի հակատանկային (1 արկ) և ենթափողային նռնականետեր (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Армия обороны НКР: ВС Азербайджана применили минометы и гранатометы
В ночь с 15 на 16 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 85 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около1100 выстрелов.
В направлении боевых позиций Армии обороны НКР, дислоцированных в северном направлении линии соприкосновения, ВС Азербайджана применили также 60-и (15 снарядов) и 82-миллиметровые (5 снарядов) минометы, ручной противотанковый (1 снаряд) и подствольный (1 снаряд) гранатометы.
«Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой, предпринимая необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций», – говорится в сообщении.