Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում համանախագահների գործունեությունը
Ռուսաստանի Դաշնության և Ֆրանսիայի ԱԳՆ ղեկավարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ժան–Մարկ էյրոն հեռախոսազրույցի ժամանակ քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտությունը, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը՝ հղում անելով ՌԴ ԱԳՆ–ի մամուլի ծառայությանը:
Նախարարները քննարկել են նաև «նորմանդյան քառյակի» առաջնահերթ խնդիրները Մինսկի համաձայնագրերի կատարման համատեքստում և շեշտադրում են կատարել դրանց քաղաքական մասի իրականացման վրա։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Մերձավոր Արևելքում և Լեռնային Ղարաբաղում խնդրի կարգավորման համար ուղիներ գտնելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների գործունեությանը։

Главы МИД РФ и Франции обсудили деятельность сопредседателей по карабахскому урегулированию
Главы МИД РФ и Франции – Сергей Лавров и Жан-Марк Эйро,  обсудили карабахское урегулирование в ходе телефонной беседы,  передает АПА со ссылкой на пресс-службу МИД РФ.
Министры обсудили также первоочередные задачи «нормандской четверки» в контексте выполнения Минских соглашений по преодолению внутриукраинского кризиса, сделав акцент на необходимости выполнения их политической части.
Затрагивались вопросы содействия ближневосточному урегулированию и деятельности сопредседателей Минской группы ОБСЕ (Россия, США, Франция) по поиску решения проблемы Нагорного Карабаха.