«Բարսելոնայում» Լուիս Էնրիկեն կարող է փոխարինվել օգնականով
«Բարսելոնայի» ղեկավարությունը սկսել է մտածել, թե ով պետք է փոխարինի թիմի գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեին, եթե իսպանացի մասնագետը հրաժարվի կնքել նոր պայմանագիրը, հայտնում է «Чемпионат»-ը:
Ակումբում գոհ են Էնրիկեի աշխատանքից և նրան առաջարկում են երկարաձգել գործող պայմանագիրը, որն ավարտվում է 2017-ի ամռանը: Սակայն մարզիչը չի շտապում և վերջնական պատասխան կտա գարնանը:
Եթե Լուիս Էնրիկեն հեռանա, նրան կարող է փոխարինել Խուան Կարլոս Ունսեուն, որն այժմ «Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչի օգնականն է: Ունսեուն 2010/11 մրցաշրջանում գլխավորել է իսպանական «Նյումանսիան», իսկ 2012-ին աշխատել է Սանտանդերի «Ռասինգում»:

В «Барселоне» Луиса Энрике может сменит его помощник
Руководство «Барселоны» начало рассматривать кандидатуры тренеров на случай, если наставник каталонской команды Луис Энрике откажется подписать новый контракт, передает «Чемпионат».
В клубе довольны работой испанского специалиста и предлагают ему продлить действующее соглашение, рассчитанное до лета 2017-го года. Однако, тренер не спешит с окончательным ответом и определится ближе к весне. Если Луис Энрике все-таки уйдет, его может сменить Хуан Карлос Унсуэ, который входит в тренерский штаб каталонцев.
В сезоне 2010/2011 Унсуэ возглавлял испанскую «Нумансию», а в 2012-м работал в сантандерском «Расинге».