«Սև ամպեր» են կուտակվել վարչապետի բերած նախարարների գլխին. «Ժամանակ»
«Կարեն Կարապետյանի հետ բիզնեսից գործադիր տեղափոխված «տեխնոկրատ» նախարարներից որոշների գլխին «սև ամպեր» են կուտակվել։ Այս պահին նախագահականում լուրջ մտահոգություններ կան առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանի, գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանի և կապի ու տրանսպորտի նախարար Վահան Մարտիրոսյանի շուրջ։
Լևոն Ալթունյանն, օրինակ, պետպատվեր է ապահովում սեփական հիվանդանոցի համար, Վահան Մարտիրոսյանը «Ռոստելեկոմի» համար արտոնյալ պայմաններ է ստեղծում։ Իգնատի Առաքելյանի առաջարկած լուծումները երկարաժամկետ և մեծ ներդրումներ են պահանջում, ինչի հնարավորությունը մեր երկիրը չունի։
Կարեն Կարապետյանը դեմ է իր մարդկանց դեմ սկսված արշավին։ Նա անցանկալիների իր ցուցակն է ներկայացրել նախագահականին։ Վարչապետը դժգոհ է Արծվիկ Մինասյանի, Արփինե Հովհաննիսյանի և Արտեմ Ասատրյանի աշխատանքից, որոնք, ըստ էության, պարտադրվել են նրան։ Այս պահին բոլոր վեցն էլ պահպանում են իրենց դիրքերը լարված կոմպրոմիսի հաշվին»։

«Жаманак»: Над головой некоторых министров из команды Карапетяна сгустились черные тучи
Газета «Жаманак» пишет, что над головой некоторых министров «технократов», перешедших из бизнеса в правительство вместе с Кареном Карапетяном, сгустились черные тучи. В настоящее время в резиденции президента есть серьезная обеспокоенность в связи с министром здравоохранения Левоном Алтуняном, министром сельского хозяйства Игнатием Аракеляном и министром транспорта, связи и информационных технологий Вааном Мартиросяном.
«К примеру, Левон Алтунян обеспечивает госзаказ для собственной больницы, Ваан Мартиросян создает льготные условия для компании "Ростелеком". А предложенные Игнатием Аракеляном решения требуют долгосрочных и больших инвестиций, возможность которых отсутствует в стране.
Карен Карапетян против начавшейся в отношении его людей кампании. Он представил в резиденцию президента свой список "нежелательных лиц".  Премьер недоволен работой Арцвика Минасяна, Арпине Ованнисян и Артема Асатряна, которые, по сути, были навязаны ему. В настоящее время все шесть сохраняют свои посты за счет напряженного компромисса», - пишет издание.