Իշխանությունները, կարծես թե, նահանջում են 1000 դրամանոց հատկացումների հարցից. ՀԺ
Իշխանությունները, կարծես թե, նահանջում են զոհված կամ հաշմանդամ դարձած զինծառայողներին հատուցում տալու վերաբերյալ 1000 դրամանոց հատկացումների նախագծում որդեգրած պայմաններից։ Եթե ի սկզբանե որոշում էր կայացվել, որ յուրաքանչյուր աշխատողի աշխատավարձից ամսական 1000-ական դրամ պահելը պետք է օրենքի ուժով պարտադիր լինի, ապա հիմա չեն բացառում, որ այն կարող է նաև կամավոր լինել։
Այս մասին առաջին անգամ անցած ուրբաթ հայտարարել է հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, այնուհետ դա չեն բացառել նաև իշխանության մի շարք ներկայացուցիչներ։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը թերթի հետ զրույցում հայտնել է, որ թե կամավորի թե պարտադիրի դեպքում մեր հասարակությունն իր պարտքը կկատարի իր հաշմանդամ կամ մահացած զինվորի ընտանիքի նկատմամբ։

«Айкакан жаманак»: Власти Армении, кажется, отступают от вопроса обязательных 1000-драмовых выплат
Власти, кажется, отступают от условий, закрепленных в проекте закона о выплатах 1000 драмов для компенсации погибшим и получившим инвалидность военнослужащим. Если изначально было решено, что ежемесячное удержание 1000 драмов из зарплаты каждого работающего гражданина должно быть обязательным в силу закона, то сейчас не исключается, что эти денежные отчисления могут носить добровольный характер.
Об этом впервые заявил в прошлую пятницу глава фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян, после чего такую возможность не исключил также ряд представителей власти, пишет газета «Айкакан жаманак».
Председатель постоянной парламентской комиссии по социальным вопросам Акоп Акопян в беседе с корреспондентом издания заявил, что «как в случае обязательных, так и в случае добровольных выплат наше общество выполнит свой долг перед семьями погибших или ставших инвалидами  военнослужащими».