Սեյրան Օհանյանի կադրերը լքում են պաշտոնները. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի կադրերը մեկը մյուսի հետևից լքում են իրենց պաշտոնները:
Թերթի հավաստի աղբյուրները հայտնել են, որ ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալ Արմեն Հարությունյանը, որը Օհանյանի հետ բարեկամական կապեր ունի, ազատվել է աշխատանքից:
Իսկ Սեյրան Օհանյանի անվտանգության պետի պաշտոնը զբաղեցրած Սերգեյ Հայրապետովը այլ աշխատանքի է տեղափոխվել: Սակայն Վիգեն Սարգսյանի նշանակումից հետո նրան հասկացրել են, որ շուտով «կզորացրվի»:
«Չի բացառվում, որ այս զարգացումները կապված լինեն ՊՆ-ում տարեսկզբին իրականացված կոռուպցիոն բացահայտումների հետ: Հիշեցնենք, որ նշված երկուսը ռազմական ոստիկանության շենքում ծեծի էին ենթարկել ՊՆ աշխատակցին` ստիպելով իրենց համար ցանկալի ցուցմունքներ տալ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է մանրամասներ պարզել ՊՆ-ից: Հարցին ի պատասխան՝ նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշել է. «Այդ օղակի պաշտոնական նշանակումներն ու ազատումները մենք պաշտոնապես չենք մեկնաբանում»:

«Жоховурд»: Кадры Сейрана Оганяна покидают посты
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что кадры экс-министра обороны Сейрана Оганяна один за другим оставляют свои должности.
Как сообщают источники издания, освобожден от должности заместитель начальника Военной полиции Армен Арутюнян, который находится в родственных связях с Оганяном. А занимавший должность начальника службы безопасности Сейрана Оганяна Сергей Айрапетов перешел на другую работу. Однако после назначения Вигена Саркисяна ему дали понять, что вскоре он будет «демобилизован».
«Не исключается, что эти развития связаны с раскрытыми в начале года в министерстве обороны коррупционными явлениями. Напомним, вышеуказанные лица подвергли избиению в здании Военной полиции сотрудника Минобороны, заставив его дать показания, которые устраивают их», - отмечает издание.
Корреспондент газеты «Жоховурд» попытался уточнить подробности в Минобороны. В ответ на вопрос пресс-секретарь министра Арцрун Ованнисян отметил: «Официальные назначения и увольнения этого звена мы официально не комментируем».