ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամ է ընտրվելու նաև Հրայր Թովմասյանը. «Փաստ»
ՀՀԿ նոյեմբերյան համագումարին նախորդող օրերը շատերի համար դրական, մյուսների համար` բացասական սպասումների շրջան է: Արդեն հայտնի է, որ բազմաթիվ գործիչներ կլքեն ՀՀԿ ղեկավար կազմը, նրանց կփոխարինեն նորերը:
«Փաստ»-ի տեղեկություններով` ՀՀԿ նորացված գործադիր մարմնի անդամ է ընտրվելու նաև արդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հրայր Թովմասյանը:
Ճիշտ է, նա առաջիկայում կարող է դառնալ Սահմանադրական դատարանի նախագահ, սակայն այս փուլում կմիանա ՀՀԿ դեմքը փոխելու ակցիային և նժդեհյան գաղափարներ կսփռի արդեն ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամի կարգավիճակում:

«Паст»: Грайр Товмасян будет избран членом исполнительного органа РПА
Газета «Паст» пишет, что период перед ноябрьским съездом Республиканской партии Армении (РПА) стал для одних порой положительных ожиданий, а для других –  негативных. Уже известно, что руководящий состав РПА покинут многочисленные деятели, их заменят новые люди.
По сведениям издания, в состав обновленного исполнительного органа РПА будет избран также бывший министр юстиции, руководитель аппарата парламента Армении Грайр Товмасян.
«Правда, в ближайшее время он может стать председателем Конституционного суда, однако на данном этапе присоединится к акции РПА «смена лица» и будет заниматься распространением идеологии Нжде уже в статусе члена исполнительного органа РПА», - пишет газета.