Թշնամին հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 900 կրակոց
Նոյեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов
В ночь с 24 на 25 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 60 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 900 выстрелов.
В северо-восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (5 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжали уверенно выполнять поставленную боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости», – говорится в сообщении.