Հանգստյան օրերին ՊԲ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2500 կրակոց:
Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), ձեռքի հակատանկային (2 արկ) ու հաստոցավոր ավտոմատ (5 արկ) նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործղությունների:

В минувшие выходные ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 110 раз
В минувшие выходные на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 110 раз.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, за указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 2500 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд), ручной противотанковый (2 снаряда) и автоматический станковый (5 снарядов) гранатометы.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно выполнять поставленную боевую задачу, при необходимости прибегая также к ответным действиям, говорится в сообщении Минобороны НКР.