Բաքվում խոսում են Մոսկվայի հետ հարաբերությունների վերանայման անհրաժեշտության մասին՝ Երևանին աջակցելու պատճառով
Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավոր Հուդրաթ Հասանգուլիևը անհրաժեշտ է համարում Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերանայումը, հայտնում է «Интерфакс-Азербайджан»-ը:
«Այսօր, Ադրբեջանն անում է ամեն ինչ Ռուսաստանի հետ ռազմավարական հարաբերությունների զարգացման համար: Սակայն ես միշտ ասել եմ, որ մենք չենք կարող լուծել հայ-ադրբեջանական հակամարտությունն այն պատճառով, որ Հայաստանի հետևում կանգնած է Ռուսաստանը», - հայտարարել է Հ.Հասանգուլիևը խորհրդարանի լիագումար նիստում:
Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանը պետք է կողմնորոշվի, թե ինչ է ուզում Ադրբեջանից:
«Մենք պետք է դիմենք Մոսկվային այդ հարցով: Եթե Ռուսաստանը շարունակի աջակցել Հայաստանին, ապա մենք պետք է վերանայենք մեր երկկողմ հարաբերությունները Մոսկվայի հետ», - ասել է ադրբեջանցի պատգամավորը:

В Баку заговорили о необходимости пересмотра отношений с Москвой из-за оказываемой Еревану поддержки
Депутат парламента Азербайджана Гудрат Гасангулиев считает необходимым пересмотреть отношения Азербайджана с Россией, сообщает «Интерфакс-Азербайджан».
«Сегодня Азербайджан делает все необходимое для развития стратегических отношений с Россией. Однако, я всегда говорил, что мы не можем решить армяно-азербайджанский конфликт по той причине, что за Арменией стоит Россия», - заявил Г.Гасангулиев на пленарном заседании парламента.
По его словам, Россия должна определиться, что ей нужно от Азербайджана. «Мы должны обратиться к Москве с этим вопросом. Если Россия будет и впредь поддерживать Армению, то нам необходимо пересмотреть наши двусторонние отношения с Москвой», - подчеркнул Г.Гасангулиев.