Երևանի փողոցներում Գագիկ Ծառուկյանի վերադարձի պահանջով ստորագրահավաք է անցկացվում. «Ժամանակ»
Ինչպես հայտնի է, այս օրերին Երևանի փողոցներում Գագիկ Ծառուկյանի վերադարձի պահանջով ստորագրահավաք է անցկացվում։ Սակայն ոչ ոք չգիտի, թե ով է նախաձեռնության կազմակերպիչը։
ԲՀԿ ղեկավար նաիրա Զոհրաբյանը «Ժամանակ»-ին ասել է, որ դրա անհրաժեշտությունը չկա, քանի որ «Ծառուկյանի վերադարձը համաժողովրդական պահանջ է»։
«Ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, որ ստորագրահավաքի կազմակերպիչը  քաղաքական ուժերից մեկն է, որը որոշել է հավաքված ստորագրությունները «վաճառել» Ծառուկյանին, «քավել» մեղքերը և տեղ ստանալ Ծառուկյանի հնարավոր դաշինքում:

«Жаманак»: На улицах Еревана проходит сбор подписей за возвращение Царукяна
Газета «Жаманак» пишет, что на улицах Еревана в эти дни проходит сбор подписей с требованием возвращения Гагика Царукяна. Однако, как отмечает издание, никто не знает, кто является организатором этой акции.
Председатель партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян заявила корреспонденту газеты, что необходимости в этой акции нет, поскольку «возвращение Царукяна является всенародным требованием».
Как стало известно изданию, организатором сбора подписей стала одна из политических сил, которая решила продать собранные подписи Гагику Царукяну, «искупить» грехи и получить место в возможном альянсе Царукяна.