Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց
Նոյեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց:
Շփման գծի արևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (10 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана нарушили режим перемирия более 45 раз
В ночь с 29 на 30 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 45 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 360 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения (Куропаткино) ВС Азербайджана применили также 60-миллиметровый миномет (10 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (6 снарядов).
«Подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой, при необходимости прибегая также к ответным действиям», – говорится в сообщении.