Միհրան Պողոսյան. Իմ անցած ուղին և փորձը ինձ հնարավորություն են տալիս չկաշկանդվել ցանկացած  ոլորտում. «Ժողովուրդ»
01/12/2016 09:20
Միհրան Պողոսյան. Իմ անցած ուղին և փորձը ինձ հնարավորություն են տալիս չկաշկանդվել ցանկացած ոլորտում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը զրուցել է ՀՀ արդարադատության նախարարության  դատական ակտերի հարկադիր կատարման նախկին պետ Միհրան Պողոսյանի հետ՝ կապված վերջինիս  ապագա ծրագրերի և ԴԱՀԿ պետի ԺՊ Արմեն  Հարությունյանի  հետ լարված  հարաբերությունների մասին։
Թերթի հարցին՝ ճի՞շտ են տեղեկությունները, որ պատրաստվում է ակտիվ  քաղաքականություն մտնել, Մ. Պողոսյանը պատասխանել է. «Իմ անցած ուղին, փորձը և ունակություններն ինձ  իրականում հնարավորություն են տալիս չկաշկանդվել ցանկացած  ոլորտում կամ նախաձեռնությունում»։
Արմեն Հարությունյանի  հետ հարաբերությունների մասին խոսելով՝ ասել է. «Նախկին ենթականերիս մեկնաբանելը կոռեկտ չեմ համարում»։

«Жоховурд»: Мигран Погосян считает некорректным комментировать бывших подчиненных
Корреспондент газеты «Жоховурд» провел беседу с бывшим начальником Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Минюста Армении Миграном Погосяном вокруг дальнейших программ и напряженных отношений с нынешним руководителем СПИСА Арменом Арутюняном.
На вопрос, соответствует ли действительности информация о намерении заниматься активной политикой, Мигран Погосян ответил:
«Пройденный путь, опыт и навыки в действительности позволяют мне не чувствовать себя скованно в любой сфере и инициативе».
Касаясь отношений с Арменом Арутюняном, Мигран Погосян заявил: «Не считаю корректным комментировать своих бывших подчиненных».