Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ
Դեկտեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից /շուրջ 80 կրակոց/: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:

ВС Азербайджана особенно интенсивно нарушали режим перемирия из снайперских винтовок
В ночь со 2 на 3 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 90 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
ВС Азербайджана особенно интенсивно нарушали режим перемирия из снайперских винтовок (около 80 выстрелов). В восточном направлении противник применил также 60-миллиметровый миномет (1 снаряд).
«Подразделения Армии обороны НКР предприняли необходимые меры с целью подавления активности ВС Азербайджана, уверенно осуществляя оборону передовой.
На данный момент ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск спокойная», – говорится в сообщении.