Ռոնալդուն 150 մլն եվրոյի հարկ է թաքցրել
Մադրիդի «Ռեալ» ֆուտբոլային ակումբի առաջատար Կրիշտիանու Ռոնալդուն հանդիսանում է  150 միլիոն եվրոյի հարկեր թաքցնող  մեքենայությունների մասնակիցներից մեկը, հայտնում է Sports.ru-ն՝ հղում անելով գերմանական Spiegel պարբերականին:
Նման իրավիճակում է հայտնվել նաև  անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» թիմի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն, որին մեղադրում են 12 միլիոն եվրոյի մեքենայության համար:
Ռոնալդուի, ինչպես և Մոուրինյուի գործակալը Ժորժե Մենդեշն է։ Հենց նա է Շվեյցարիայում և Բրիտանական Վիրջինյան կղզիներում գործող օֆշորային կազմակերպությունների միջոցով հարկերը թաքցնելու սխեմաները մշակել:

Роналду скрыл налоги на сумму 150 миллионов евро
Лидер мадридского «Реала» Криштиану Роналду является одним из участников махинаций по сокрытию налогов на сумму 150 миллионов евро, сообщает Sports.ru со ссылкой на немецкое издание Spiegel. Аналогичная информация есть и по главному тренеру «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью, которого обвиняют в махинациях на сумму 12 миллионов евро.
Агентом как Роналду, так и Моуринью является Жорже Мендеш. Именно он, как полагают СМИ, был разработчиком схемы по сокрытию налогов в оффшорных организациях в Швейцарии и Британских Виргинских островах.