Զլատան Իբրահիմովիչ. Կգերադասեի հաղթել՝ գոլ խփելու փոխարեն
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը հիասթափված է մնացել «Էվերտոնի» հետ Պրեմիեր լիգայի 14-րդ տուրի հանդիպման արդյունքից (1։1)։ Հաշիվը 42-րդ րոպեին բացել է Զլատան Իբրահիմովիչը, իսկ 89-րդ րոպեին Լեյտոն Բեյնսը 11 մետրանոց հարվածով վերականգնել է հաշվի հավասարակշռությունը, փոխանցում է Sport-express.ru-ն:
«Մենք մեզ ավելի վստահ կզգայինք, եթե մրցաշարային աղյուսակում ավելի բարձր դիրք զբաղեցնեինք, - ասել է ֆուտբոլիստը,- Ես այսօր գոլ խփեցի, սակայն դա մեզ միայն մեկ միավոր տվեց։ Կգերադասեի հաղթել ու գոլ չխփել։ Մենք պետք է ավելի շատ ձգտենք ու վաստակենք մեր միավորները»։

Златан Ибрагимович: Я бы предпочел победить и не забить
Нападающий «Манчестер Юнайтед» Златан Ибрагимович остался разочарован результатом матча 14-го тура чемпионата Англии против «Эвертона» (1:1). Форвард открыл счет на 42-й минуте, но на 89-й Лейтон Бэйнс реализовал пенальти, и «МЮ» потерял очки, передает Sport-express.ru.
«Мы бы чувствовали себя увереннее, если бы шли выше в турнирной таблице, - сказал футболист клубной пресс-службе. - Я сегодня забил, но это дало нам только одно очко. Я бы предпочел победить и не забить. Нам нужно больше стараться и брать свои очки».