Ռոնալդուին 6 տարվա ազատազրկում է սպառնում
«Ռեալի» հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն կարող է դաժան պատժի ենթարկվել հարկերից խուսափելու համար, հայտնում է iSport.ua-ն:
Ինչպես հաղորդել է Ֆինանսական մասնագետների միության գլխավոր քարտուղար Խոսե Մարիա Մոլյինեդոն, պորտուգալացի գերաստղը հարկային մեքենայությունների համար կարող է հայտնվել բանտում։
«Ելնելով մեր ունեցած տվյալներից՝ ենթադրում ենք, որ ֆուտբոլիստը ֆինանսական մեքենայություններ է կատարել 160 մլն եվրոյի չափով։ Խախտումները կատարվել են 3 տարվա ընթացքում, որոնցից յուրաքանչյուրի համար օրենքով 2 տարվա ազատարկում է նախատեսվում։ Արդյունքում ստացվում է 6 տարի», - ասել է Մոլյինեդոն։
Այս գործով հետաքննությունը դեռ սկսված չէ, սակայն Իսպանիայի ֆինանսների նախարարությունը քննարկում է գործի հարուցման նպատակահարմարության հարցը։
Բացի այդ, Ռոնալդուին ևս մեկ մեքենայություն է վերագրվում, ըստ որի, նա կարողացել է 74,7 միլիոնով մարքետինգային իրավունքների վաճառքի գործում թաքցնել 31 մլն հարկ։
Քրիշտիանուն միակ ֆուտբոլիստը չէ, ով հարկային խնդիրներ ունի։ Ավելի վաղ նման մեղադրանքներ են ներկայացվել «Բարսելոնի» աստղեր Լիոնել Մեսսիին ու Նեյմարին։

Роналду грозят шесть лет тюрьмы
Нападающий «Реала» Кришитиану Роналду может понести суровое наказание за уклонение от налогов, передает iSport.ua.
Как сообщил генеральный секретарь Союза финансовых специалистов Хосе Мария Мольинедо, португальской суперзвезде грозит тюремное заключение за налоговые махинации.
«Исходя из имеющихся у нас данных мы полагаем, что футболист совершил финансовых махинаций на сумму более 160 млн евро. Нарушения осуществлялись в течение 3 лет, за каждый из которых законом предусмотрено два года лишения свободы. В итоге получается шесть лет», – сказал Мальинедо.
В данный момент расследование по этому делу не начато, но Министерство финансов Испании рассматривает его целесообразность.
Кроме того, Роналду приписывают еще одну махинацию, в ходе которой он сумел скрыть 31 млн евро неоплаченных налогов при сделке по продаже маркетинговых прав на сумму 74.7 млн.
Криштиану – не единственный футболист, имеющий проблемы налогами. Ранее подобные обвинения были выдвинуты в сторону звезд Барселоны – Лионеля Месси и Неймара.