Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց
Դեկտեմբերի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /շուրջ 40 անգամ/: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի ավտոմատ զենքերից և դիպուկահար հրացաններից  հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  ավելի քան 500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана нарушили ночью режим перемирия около 40 раз
В ночь с 7 на 8 декабря ВС Азербайджана продолжили нарушать режим перемирия на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск (около 40 раз). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник из автоматического оружия различного калибра и снайперских винтовок произвел в направлении армянских позиций свыше 500 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР отвечали на наступательные действия ВС Азербайджана в случае крайней необходимости, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу по всей протяженности линии соприкосновения», – говорится в сообщении.