Արցախի և Հայաստանի նախագահները ԼՂՀ ՊԲ բարձրագույն հրամկազմի հետ խորհրդակցություն են հրավիրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 8-ին Ստեփանակերտի օդանավակայանում դիմավորել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Հանրապետության կենտրոնական շրջանում տեղակայված զորամասերից մեկում Նախագահները ներկա են գտնվել նոր զորանոցի բացման արարողությանը:
Նույն օրն Արցախի և Հայաստանի Նախագահները ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունում հրավիրել են խորհրդակցություն Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմի մասնակցությամբ, որի ընթացքում քննարկվել են բանակաշինությանը և սահմաններում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր:

Президенты Арцаха и Армении провели в министерстве обороны НКР совещание
Президент Республики Арцах Бако Саакян встретил в Степанакертском аэропорту президента Республики Армения Сержа Саргсяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в одной из воинских частей, расположенных в центральной части республики, президенты присутствовали на церемонии открытия новой казармы.
В тот же день президенты Арцаха и Армении провели в министерстве обороны НКР совещание с участием высшего командного состава Армии обороны, в ходе которого были обсуждены вопросы, касающиеся армейского строительства и ситуации на границах.