Առաջ շարժվելու համար անհրաժեշտ է կյանքի կոչել Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված համաձայնությունները. Էդվարդ Նալբանդյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Համբուրգում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստի արդյունքում կայացած ճեպազրույցի ընթացքում, անդրադառնալով եռանախագահների կողմնորոշմանը ԼՂ հակամարտության մասին, ասել է.
«Եռանախագահող երկրները ասում են, որ իրենք խստորեն դատապարտում են ուժի կիրառման սպառնալիքը: Պարզ է, թե ում է ուղղված դա»:
Էդվարդ Նալբանդյանի խոսքով՝ եռանախագահները կոչ են արել կյանքի կոչել զինադադարի վերաբերյալ համաձայնագիրը:
Բանակցություններում առաջ շարժվելու համար, նրա խոսքով, անհրաժեշտ է կյանքի կոչել Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված համաձայնությունները:

Для продвижения переговоров необходимо претворить в жизнь достигнутые в Вене и Санкт-Петербурге договоренности – Эдвард Налбандян
09/12/2016 18:54
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян обратился в ходе состоявшегося по итогам заседания СМИД ОБСЕ брифинга к позиции стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ по нагорно-карабахскому конфликту.
«Сопредседательствующие страны заявляют, что они строго осуждают угрозу применения силы. Неясно, кому это адресовано», - заявил глава МИД Армении.
По словам Эдварда Налбандяна, сопредседатели призвали реализовать соглашение о перемирии.
Для продвижения переговоров, по словам главы МИД Армении, необходимо претворить в жизнь достигнутые в Вене и Санкт-Петербурге договоренности.