ՀՀԿ խորհրդի կազմում կլինեն փոփոխություններ. «Հրապարակ»
ՀՀԿ-ն պատրաստվում է խորհրդի նիստի, որի ժամանակ կարևոր խնդիրներ են լուծվելու՝ նշանակվելու են ՀՀԿ նախագահի տեղակալները և ոչ միայն։
«Հրապարակի» տեղեկություններով՝ փոփոխություններ են սպասվում խորհրդի կազմում։ Խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ վերադասավորումներ են տեղի ունենալու։
«Խորհրդի կազմի փոփոխությունները ցույց կտան, թե ովքեր ակտիվ կլինեն առաջիկա գործընթացներում, ովքեր դուրս կմղվեն թիմից։ Նոր խորհրդում կընդգրկվեն ՀՀԿ մկրտությունը վերջերս ստացած նախարարները և ոչ միայն։ Նիստը տեղի կունենա առաջիկա 5-7 օրերի ընթացքում»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: В составе совета РПА ожидаются изменения
Правящая Республиканская партия Армении готовится к заседанию совета, в ходе которого будут решены важные вопросы – назначены заместители председателя РПА и не только, пишет газета «Грапарак» со ссылкой на свои источники.
По сведениям издания, в составе совета РПА ожидаются изменения. Перед парламентскими выборами происходит перегруппировка.
«Изменение состава совета покажет, кто будет активно участвовать в предстоящих процессах, а кто выбудет из команды. В состав нового совета будут включены также получившее "крещение" РПА министры и не только. Заседание состоится в течение ближайших 5-7 дней», - пишет газета.