Սերժ Սարգսյանը՝ ՀՀԿ նախընտրական շտաբի պետ. «Ժամանակ»
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝  առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում  ՀՀԿ նախընտրական շտաբի պետը լինելու է  Սերժ Սարգսյանը։
«ՀՀԿ-ի ներսում վերջին դրամատիկ  փոփոխություններից հետո,  Հովիկ Աբրահամյանի դերի էական  նվազում է սպասվում,  որն արտահայտվելու է նաև այս որոշմամբ։  Հայտնի է, որ 1999 թվականից  իշխանական ուժերի  գրեթե բոլոր ընտրությունների  շտաբի պետը եղել է  Հովիկ Աբրահամյանը։  Մինչև դեկտեմբերի 20-ը Սերժ Սարգսյանը կուսակիցների նեղ  շրջանակի համար կհստակեցնի  նախընտրական ցուցակում  Կարեն Կարապետյանի, Հովիկ Աբրահամյանի ու Տարոն Մարգարյանի  տեղերը։  Հայտնի է, որ ՀՀԿ նախընտրական  ցուցակը  գլխավորելու է Սերժ Սարգսյանը»,-գրել է թերթը։

«Жаманак»: Предвыборный штаб Республиканской партии возглавит Серж Саргсян
По сведениям газеты «Жаманак», предвыборный штаб Республиканской партии на парламентских выборах Армении 2017 года возглавит лично президент Армении, глава партии Серж Саргсян.
«После последних драматических изменений внутри партии, ожидается существенное ослабление роли бывшего премьера Овика Абраамяна, что будет выражено также этим решением. С 1999 года почти на всех выборах предвыборным штабом руководил О.Абраамян. До 20 ноября Серж Саргсян уточнит места Карена Карапетяна, Овика Абраамяна и Тарона Маргаряна в предвыборном списке», - пишет издание.