Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Արմեն Երիցյանի մահվան կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար, մեծ հայրենասեր և քաղաքացի Արմեն Երիցյանի վաղաժամ մահվան մասին:
Որպես իր հայրենիքի նվիրյալ զավակ՝ նա մշտապես եղել է հարազատ ժողովրդի կողքին և իր ակտիվ մասնակցությունն է բերել Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը: Անգնահատելի է Արմեն Երիցյանի ավանդը ԼՂՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության զարգացման, ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի ստեղծման գործում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի այս ծանր պահին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին և մաղթում արիություն ու ոգու կորով»:

Бако Саакян направил телеграмму соболезнования по случаю смерти Армена Ерицяна
14 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования по случаю смерти министра чрезвычайных ситуаций Республики Армения Армена Ерицяна.
«С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине министра чрезвычайных ситуаций Республики Армения, большого патриота и гражданина Армена Ерицяна.
Будучи преданным сыном своей родины, он всегда находился рядом со своим народом и активно участвовал в реализации различных программ в Арцахе. Неоценим вклад Армена Ерицяна в развитие Государственной службы чрезвычайных ситуаций НКР, создание центра кризисного управления.
В этот тяжелый час невосполнимой потери от имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование и поддержку родным и близким покойного и желаю мужества и крепости духа».