Նալբանդյանն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահը քննարկել են ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցեր
14/12/2016 17:21
Դեկտեմբերի 14-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի նորանշանակ համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցեր։
Էդվարդ Նալբանդյանը շեշտել է, որ բանակցային գործընթացի առաջ մղման համար հրամայական է Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների անշեղ իրականացումը:
Այս առումով կարևորվել է Համբուրգում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների հայտարարությունը:

Глава МИД Армении обсудил карабахское урегулирование с французским посредником МГ ОБСЕ
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 14 декабря принял нового французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Стефана Висконти. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
В ходе встречи собеседники подробно обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования карабахского конфликта.
Эдвард Налбандян отметил, что императивом для продвижения переговорного процесса является неукоснительное выполнение договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.
В данном контексте была отмечена важность совместного заявления руководителей делегаций стран – сопредседателей МГ ОБСЕ, принятого в Гамбурге.