Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Գուրգեն Մելիքյանին ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեւանի պետական համալսարանի արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան, պրոֆեսոր Գուրգեն Մելիքյանին՝ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ:
«Հարգարժա՛ն Գուրգեն Վրեժի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի` ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ: Ձեր երկարամյա գործունեությունը հարազատ երկրին ու ժողովրդին անմնացորդ ծառայության լավագույն օրինակներից է: Լինելով ճանաչված գիտնական՝ Դուք մեծ ներդրում ունեք Հայաստանի Հանրապետությունում արևելագիտության զարգացման, հայրենասեր և կիրթ սերունդների դաստիարակման գործում:
Ձեզ նաև ճանաչում են որպես Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման ակտիվ մասնակից և ազատամարտիկ, մարդ, ով մշտապես սատարում է Արցախին, մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը և Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդմանը:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ եւ Ձեր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Президент Саакян поздравил Гургена Меликяна с 80-летним юбилеем
14 декабря Президент Бако Саакян направил поздравительное послание декану факультета востоковедения Ереванского государственного университета, профессору Гургену Меликяну по случаю его 80-летия.
«Уважаемый Гурген Врежович!
Сердечно поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 80-летием! Ваша многолетняя деятельность является одним из лучших примеров самоотверженного служения родной стране и народу. Будучи известным ученым, Вы внесли большой вклад в дело развития востоковедения в Республике Армения, воспитания патриотического и образованного поколения.
Вас знают также как активного участника Арцахского национально-освободительного движения и воина-освободителя, человека, который постоянно оказывает содействие Арцаху, реализации различных программ в нашей республике и укреплению триединства Армения-Арцах-Диаспора.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ Вам, Вашим родным и близким!»