Սեյրան Օհանյանի հորդորով է Վիկտոր Դալլաքյանը հրաժեշտ տվել ՀՀԿ-ին. «Ժամանակ»
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ Սեյրան Օհանյանը ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանի հետ հանդիպել է Հայաստանից դուրս՝ այս տարի օգոստոս ամսին, երբ պաշտոնանկ եղավ Հովիկ Աբրահամյանը և ակնհայտ էր, որ նոր կառավարություն է ձևավորվելու:
Ըստ թերթի, Հայաստանի հատուկ ծառայություններին շուտով հայտնի է դարձել պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի և «Համախմբում» կուսակցության նախագահի Վարդան Օսկանյանի հետ հանդիպման փաստը:
«Ժամանակին» հայտնի է դարձել, որ Սեյրան Օհանյանի հորդորով է Վիկտոր Դալլաքյանը հրաժեշտ տվել ՀՀԿ-ին և նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնին՝ ձեռնամուխ լինելով ծայրահեղ հռետորաբանությամբ ընդդիմադիր ուժի ստեղծմանը:
Վարդան Օսկանյանի հավաստմամբ՝ Սեյրան Օհանյանը քաղաքականություն վերադառնալու որոշում դեռևս չունի, բայց նա, անպայման, ներկա է գտնվելու Վիկտոր Դալլաքյանի կողմից ստեղծվելիք «Երրորդ հանրապետություն» կուսակցության հիմնադիր համագումարին: Չի բացառվում, որ պաշտպանության նախկին նախարարը հանդես գա ելույթով:

«Жаманак»: Виктор Даллакян распрощался с РПА по призыву Сейрана Оганяна
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший министр обороны Сейран Оганян в августе этого года встретился за пределами республики с бывшим министром иностранных дел Армении Варданом Осканяном, когда ушел в отставку Овик Абраамян, и было ясно, что будет сформировано новое правительство.
По сведениям издания, вскоре спецслужбам Армении стало известно о факте встречи Сейрана Оганяна и председателя партии «Единение» Вардана Осканяна.
Источники газеты «Жаманак» сообщают, что именно по призыву Сейрана Оганяна Виктор Даллакян распрощался с Республиканской партией и должностью заместителя руководителя аппарата президента Армении, взяв на себя формирование оппозиционной силы с экстремистской риторикой.
«Как заверяет Вардан Осканян, Сейран Оганян пока не намерен возвращаться в политику, но он обязательно будет присутствовать на учредительном съезде создаваемой Виктором Даллакяном партии "Третья республика". Не исключено, что бывший министр обороны выступит с заявлением», - пишет газета.