Գիշերը հակառակորդը Մարտունու ուղղությամբ կիրառել է 82 մմ-ոց ականանետ. ՊԲ
Դեկտեմբերի 14-ի լույս 15-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 45 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի վրա արձակվել է 1000-ից ավելի կրակոց: Արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 82 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան քայլերի են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել վստահորեն իրականացնել առաջնային բնագծի կայուն պաշտպանությունը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью нарушили режим прекращения огня около 45 раз
В ночь с 14 на 15 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня из стрелкового оружия различного калибра около 45 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения (Мартуни) ВС Азербайджана применили также 82-миллиметровый миномет (1 снаряд).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегали к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости, продолжая осуществлять надежную оборону передового рубежа по всей протяженности линии соприкосновения», – говорится в сообщении.