Մոուրինիյո. Մոտ 20 րոպե անհնար էր կանգնեցնել մեզ
«Մանչեսթեր Յունայթեդն» Անգլիայի առաջնության 16-րդ տուրի արտագնա խաղում 2։1 հաշվով առավելության է հասել «Կրիստալ Պելասի» նկատմամբ։ Վճռորոշ գոլը 88-րդ րոպեին խփել է հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը։ Հանդիպումից հետո գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն շեշտել է, որ թիմն արժանի հաղթանակ է տոնել, փոխանցում է Sport-express.ru-ն:
«Շատ ծանր էր, սակայն մենք արժանիորեն հաղթեցինք, - ասել է Մոուրինյոն, - Առաջին խաղակեսում վերահսկում էինք հանդիպման ընթացքը։ Ընդմիջումից հետո մրցակիցն արձագանքեց և պարգևատրվեց գոլով, որին հաջորդեց մեր խաղային լավագույն հատվածը։
Մոտ 20 րոպե գործնականում անհնար էր կանգնեցնել մեզ։ Ռունիի հարվածից հետո մրցակցի դարպասապահը արտակարգ սեյվ կատարեց, Մատան խփեց խաղից դուրս վիճակից, հետո կարելի էր 11 մետրանոց հարված նշանակել «Կրիստալ Պելասի դարպասին», այնուհետև մենք, այնուամենայնիվ, գոլ խփեցինք։ Շատ ուրախ եմ խաղացողների համար»։

Моуринью: на протяжении 20 минут МЮ было практически не остановить
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью после победы над «Кристал Пэлас» в гостевом матче 16-го тура чемпионата Англии подчеркнул, что команда добилась заслуженного успеха. По словам португальского специалиста, на протяжении 20 минут его команду было не остановить, передает Sport-express.ru.
«Было очень тяжело, но мы заслуженно победили, – приводит BBC слова Моуринью. – В первой половине мы контролировали ход встречи. После перерыва соперник отреагировал и был вознагражден голом, потом был наш лучший период в матче.
На протяжении 20 минут нас было практически не остановить. Вратарь соперника сделал выдающийся сэйв после удара Руни, Мата забил из офсайда, потом можно было назначать пенальти в ворота «Кристал Пэлас», а потом мы все же забили. Я очень рад за игроков».