Փոխմարզպետները զվարճանում են Հնդկաստանում, իսկ բանակի համար պետությունը գումար չունի. ՉԻ
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ մինչ պետական մակարդակով օրենքներ են ընդունվում ՀՀ քաղաքացիների գրպանից 1000-ական դրամներ պոկելու նպատակով, այս օրերին որոշ մարզերի փոխմարզպետներ մեկնել են Հնդկաստան՝ իբրև թե փորձի փոխանակման համար:
«Փաստորեն, Հայաստանի Հանրապետությունը գումարներ ունի փոխմարզպետների հանգիստը Հնդկաստաններում կազմակերպելու համար, սակայն բանակին հավելյալ գումարներ տրամադրելու փող չունի:
«ՉԻ»-ի հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ փոխմարզպետները որոնք այս օրերին շատ ուրախ ժամանակ են անցկացնում Հնդկաստանում, վերադառնալու են դեկտեմբերի 20-ին», - գրել է թերթը:

«ЧИ»: У государства нет дополнительных средств на армию, а вице-губернаторы проводят время в Индии
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что в то время как на государственном уровне принимаются законы, чтобы «влезть в карман» граждан и забрать 1000 драмов, вице-губернаторы ряда областей республики в эти дни отбыли в Индию, якобы для обмена опытом.
«Фактически, в Республике Армения имеются финансовые средства на организацию отдыха вице-губернаторов в Индии, однако денег для предоставления армии дополнительных средств нет», - отмечает издание.
Как сообщают достоверные источники «ЧИ», вице-губернаторы, которые в эти дни развлекаются в Индии, вернуться в Армению 20 декабря.