«Ինչ ասեմ, թող մնա պետության խղճին». Պավլիկ Մանուկյանի զինվորական թոշակը դադարեցրել են վճարել
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավլիկ Մանուկյանի երկրորդ կարգի հաշմանդամության զինվորական թոշակը, որը նա ստանում է Արցախից, դադարեցրել են վճարել:
«Բերձորի դեպքերից հետո Պավլիկ Մանուկյանն, այսպես ասած, անցանկալի անձ էր համարվում: Նա լիազորագիր էր թողել ու նրա նպաստը ստանում էին մինչև վերջերս: Հետո Արցախից հայտնել են, որ Պավլիկ Մանուկյանը պետք է անձամբ ներկայանա և ստորագրի, որպեսզի տեղեկանան, որ դա նույն անձն է և նպաստը վճարեն, բայց մենք տեղեկացրել ենք, որ Պավլիկ Մանուկյանը գտնվում է ՔԿՀ-ում, կալանքի տակ է և չի կարող ներկայանալ նպաստը ստանալու», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Պավլիկ Մանուկյանի փաստաբան Հարություն Բաղդասարյանը:
Փաստաբանը փոխանցեց, որ այս թեմայով խոսել է Արցախի զինկոմի հետ, որը պատասխանել է, թե կարգը սահմանել է ԼՂՀ կառավարությունը, իրենք որևէ բան չեն կարող անել:
«100 հազար դրամի չափով թոշակը Պավլիկ Մանուկյանի միակ դրամական միջոցն է, որով ընտանիքը ապրում է», - նշեց Հ. Բաղդասարյանը:
Փաստաբանը նշեց, որ Պավլիկ Մանուկյանը տեղյակ է դեպքի մասին:
«Երբ տեղեկացավ դեպքի մասին, ասաց՝ «ինչ ասեմ, թող մնա պետության խղճին»», - ասաց Հարություն Բաղդասարյանը:
Պավլիկ Մանուկյանը, հիշեցնենք, «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում է:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով (Շենք շինությունների, հաղորդակցության ու տրանսպորտի միջոցների գրավում կազմակերպված խմբի կողմից և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Պավլիկ Մանուկյանին առաջադրված  մեղադրանքը  լրացվել է. առաջադրված մեղադրանքին ավելացել է զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության հոդվածը:

Что сказать, пусть это останется на совести государства. Павел Манукян о прекращении выплаты военной пенсии
16/12/2016 16:10
Члену группы «Сасна црер» Павлу Манукяну прекратили выплачивать военную пенсию по инвалидности 2 группы, назначенную в Нагорно-Карабахской Республике.
«После событий в Бердзоре Павел Манукян, так сказать, считается нежелательным лицом. Он оставил доверенность и его пособие получали до недавнего времени. Затем из Арцаха сообщили, что он должен лично явиться и подписаться, чтобы подтвердить, что это то же лицо и получить пособие, но мы сообщили, что Павел Манукян находится в УИУ, под стражей и не может приехать», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Павла Манукяна – Арутюн Багдасарян.
Адвокат передал, что говорил на эту тему с военкомом Арцаха, который ответил, что этот порядок установлен правительством НКР и они не могут ничего сделать.
«Пенсия в размере 100 тысяч драмов – единственное средство дохода, на которое живет его семья», - отметил А.Багдасарян.
Адвокат также сообщил, что Павел Манукян знает об этом.
«Когда он узнал об этом, то заявил, "что сказать, пусть это останется на совести государства"», - сказал Арутюн Багдасарян.
Напомним, Павел Манукян находится в УИУ «Больница для осужденных».
Павлу Манукяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.