ԶԼՄ. Անդրեա Բոչելին հրաժարվել է երգել Թրամփի երդմնակալության արարողությանը
Իտալացի երգիչ Անդրեա Բոչելին հրաժարվել է ելույթ ունենալ ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրափի երդմնակալության արարողությանը իր հասցեին ուղղված քննադատությունների պատճառով, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով Page Six-ին։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ Բոչելին, ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցի Թրամփի երդմնակալությանը։ Այս տեղեկատվությունից հետո սոցցանցերում հայտնվել են երգչին բոյկոտելու կոչեր։
Աղբյուրներից մեկի խոսքով՝ երգիչը որոշում է կայացրել հրաժարվել ելույթից բացասական մեկնաբանությունների պատճառով։ Մեկ այլ աղբյուր պնդում է, որ երգչին խորհուրդ է տվել նման քայլ անել Թրամփը։
Պաշտոնական մեկնաբանություն այս կապակցությամբ առայժմ չկա։ Ինչպես հաղորդում է The Telegraph-ը, Թրամփը Բոչելիի մեծ երկրպագուն է։

СМИ: Андреа Бочелли отказался выступать на инаугурации Трампа из-за критики
Итальянский певец Андреа Бочелли отказался выступать на инаугурации избранного президента США Дональда Трампа из-за критики в свой адрес, передает Gazeta.ru со ссылкой на Page Six.
Ранее СМИ сообщали, что Бочелли может принять участие в инаугурации Трампа. После этого в соцсетях появились призывы бойкотировать артиста.
По словам одного источника, певец принял решение отказаться от выступления из-за негативных комментариев. Другой источник утверждает, что такой шаг артисту посоветовал сделать Трамп.
Официальных комментариев по этому поводу пока не поступало.Как напоминает The Telegraph, Трамп — большой фанат Бочелли.