Շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ. ՊԲ
Դեկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի գրեթե բոլոր ուղղություններով, բացառությամբ հյուսիսային (Գյուլիստան) հատվածի, արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման աճ, տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում գնդացիրներից, ‹‹УТЕС›› տիպի զենքերից և դիպուկահար հրացաններից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան  40 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները կանխարգելիչ գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: На линии соприкосновения войск зарегистрирован рост числа нарушений режима перемирия
В ночь с 20 на 21 декабря практически на всех направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, за исключением северного участка (Гюлистан), зарегистрирован рост числа нарушений режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, а также пулеметов «УТЕС» и снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня свыше 40 раз. За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций около 1000 выстрелов.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегали к превентивным действиям лишь в случае крайней необходимости, продолжая уверенно выполнять поставленную боевую задачу», – говорится в сообщении.