Թոմաս Տուխել. «Բորուսիան» շատ սխալներ է թույլ տվել
Դորտմունդյան «Բորուսիայի» գլխավոր մարզիչ Թոմաս Տուխելն «Աուգսբուրգի» հետ Գերմանիայի առաջնության 16-րդ տուրի խաղից (1:1) հետո հայտարարել է, որ թիմը շատ սխալներ է գործել, նույնիսկ՝ հասարակ իրավիճակներում:
«Վատ չսկսեցինք, սակայն հետո լիովին կորցրեցինք խաղի վերահսկողությունը»,- Տուխելի խոսքերը մեջբերել է FourFourTwo -ն։
«Չգիտեմ ինչու, բայց սխալները սարսափելի շատ էին։ Դրանց համար հաճախ ենք հատուցում վերջնական արդյունքով։ Սխալվում էինք նույնիսկ հասարակ իրավիճակներում։ Փոխանցումները վատ էինք կատարում, հիմար խախտումներ անում։ Երբ տիրում էինք գնդակին, շատ դանդաղ էինք պաշտպանությունից հարձակման անցնում։ Մրցաշրջանի ընթացքում արդեն 7-րդ անգամ «Բորուսիան» հայտնվում է հետապնդողի դերում»,- ասել է Թոմաս Տուխելը:

Томас Тухель: «Боруссия» допустила очень много ошибок
Главный тренер дортмундской «Боруссии» Томас Тухель после ничьей с «Аугсбургом» (1:1) в матче 16-го тура чемпионата Германии посетовал на ошибки. По словам наставника, команда допускала их даже в простых ситуациях, передает Sport-express.ru.
«Неплохо начали, но потом полностью потеряли контроль над игрой, – цитирует Тухеля FourFourTwo. – Не знаю почему. Было невероятно много ошибок. За них мы очень часто расплачиваемся конечным результатом. Ошибались даже в простых ситуациях. Плохо пасовали, допускали нелепые фолы. Когда мяч доставался нам, очень неуклюже переходили из защиты в атаку. Пропустили в первом тайме. Такое происходит очень часто. Уже в седьмой раз за сезон «Боруссии» приходится отыгрываться».