ԶԼՄ. ՈՒԵՖԱ-ն մտադիր չէ խլել Ռուսաստանից Եվրո-2020-ը
ՈՒԵՖԱ-ն մտադիր չէ Սանկտ Պետըորբուրգից խլել Եվրոպայի 2020 թվականի ֆուտբոլի առաջնության որոշ հանդիպումներ անցկացնելու իրավունքը, հայտնում է Sport-express.ru-ն՝ հղում անելով «Известия»-ին: Մրցումներն առաջին անգամ կանցկացվեն մի քանի երկրներում, այդ թվում՝ նաև Սանկտ Պետերբուրգում։
Հիշեցնենք, որ WADA-ի անկախ հանձնաժողովի ղեկավար Ռիչարդ Մակլարենի՝ Ռուսաստանում դոպինգային խնդիրների վերաբերյալ հաշվետվության երկրորդ մասի հրապարակումից հետո կրկին սկսվեցին քննարկումները՝ ՌԴ-ին խոշոր մրցաշարեր անցկացնելու իրավունքից զրկելու համար։
Այսպես՝ բոբսլեյի ու սկելետոնի միջազգային ֆեդերացիաներն ամերիկացի մարզիկների ու մի շարք այլ երկրների ճնշման տակ արդեն Սոչիից խլել են 2017 թ. փետրվարին աշխարհի առաջնությունն անցկացնելու իրավունքը։
Ձախողման սպառնալիքի տակ են հայտնվել նաև Օստրովայում կայանալիք աշխարհի պատանեկան առաջնությունն ու բիաթլոնի՝ Տյումենում պլանավորված աշխարհի գավաթի խաղարկությունը։
«ՈՒԵՖԱ-ն Սանկտ Պետերբուրգին Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության հանդիպումների անցկացման իրավունքից զրկելու պլաններ չունի», - հայտարարել է ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը։

СМИ: УЕФА не планирует отбирать у России Евро-2020
УЕФА не намерен лишать Санкт-Петербург чемпионата Европы 2020 года, сообщет Sport-express.ru со ссылкой на «Известия». Соревнование впервые пройдет на территории нескольких стран, в том числе и в Санкт-Петербурге.
Напомним, после оглашения второй части доклада главы независимой комиссии WADA Ричарда Макларена о допинговых проблемах в России вновь началось активное обсуждение возможности лишения нашей страны права на проведение крупных спортивных мероприятий.
Так, Международная федерация бобслея и скелетона под давлением спортсменов из сборной США и ряда других стран уже отобрала у Сочи возможность принять чемпионат мира в феврале 2017 года. Также, по информации источника, под угрозой срыва находятся юниорский чемпионат мира в Острове и этап Кубка мира-2016/17 по биатлону в Тюмени.
«У УЕФА нет планов отнимать у Санкт-Петербурга право проведения чемпионата Европы-2020», – сообщили в пресс-службе УЕФА.