Թշնամին հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 350 կրակոց
Դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 30 անգամ՝ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 350 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ‹‹СВД›› և ‹‹Իստիգլալ›› տիպի դիպուկահար հրացաններից /94 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի պաշտպանությունը:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью нарушили режим перемирия около 30 раз
В ночь с 23 на 24 декабря по всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из разнокалиберного стрелкового оружия нарушили режим перемирия около 30 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций около 350 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения режима прекращения огня зарегистрированы из снайперских винтовок «Истиглал» и СВД (94 выстрела).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно осуществлять надежную оборону боевых позиций», – говорится в сообщении.