Երգիչ Ջորջ Մայքլը մահացել է
Բրիտանացի երգիչ, երաժիշտ Ջորջ Մայքլը կյանքից հեռացել է 54 տարեկանում։ Նա մահացել է խաղաղ կերպով՝ Անգլիայի Օքսֆորդշիր կոմսությունում գտնվող իր տանը, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
Նրա մահվան հստակ պատճառը դեռևս հայտնի չէ։ Հայտնի է միայն այն, որ ոստիկանությունը որևէ կասկածելի հանգամանք չի հայտնաբերել։ ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ պատճառը սրտի անբավարարությունն է։
2011 թվականին Ջորջ Մայքլը ծանր թոքաբորբ էր տարել։ Հաղորդվել էր, որ այն ժամանակ նա եղել է մահվան շեմին, սակայն այնուհետև երգիչը հայտարարել էր լիարժեք ապաքինման մասին։
Ջորջ Մայքլը ծնվել է 1963 թվականին, Լոնդոնում։ Իր երաժշտական կարիերան նա սկսել է 1980-ականներին Wham դուետի կազմում, իսկ խմբի փլուզումից հետո սկսել սոլո կարիերա։ Ընդհանուր առմամբ երաժիշտը թողարկել է 6 սոլո ալբոմ։
Իր կարիերայի ընթացքում Ջորջ Մայքլը ստացել է բազմաթիվ երաժշտական մրցանակներ, այդ թվում 3 «Գրեմմի» և 5 MTV մրցանակ։ Նրա վերջին՝ Symphonica ալբոմը թողարկվել է 2014 թվականին։

Скончался певец Джордж Майкл
Британский музыкант Джордж Майкл умер на 54-м году жизни, сообщил журналистам его издатель, передает русская служба BBC.
По его словам, певец мирно скончался у себя дома в графстве Оксфордшир в Англии.
Смерть исполнителя подтвердила и местная полиция. Ее причины ни издатель, ни полицейские не сообщают. Известно только, что никаких подозрительных обстоятельств полиция не обнаружила.
В 2011 году Джордж Майкл перенес тяжелую форму пневмонии. Сообщалось, что тогда он был на грани жизни и смерти, а из-за аппарата искусственной вентиляции легких он мог потерять голос. Однако позже в том же году музыкант объявил о полном выздоровлении.
Джордж Майкл родился в 1963 году в Лондоне. Свою музыкальную карьеру он начал в 1980-х годах в составе дуэта Wham, а после распада группы начал сольную карьеру. Всего музыкант выпустил шесть сольных альбомов.
За свою карьеру Джордж Майкл получил множество музыкальных премий, в том числе три "Грэмми" и пять премий MTV. Его последний альбом Symphonica вышел в 2014 году.